Už v lednu 2024 začaly probíhat okresní kola olympiád, naši žáci se objevovali nejednou na předních místech. Dějepisnou olympiádu vyhrál žák 9. B Matouš Krejsa s postupem do krajského kola, na 11. místě se umístil Tobiáš Štefl z 9. B, neztratil se ani Filip Polák z 8. C. V Matematické olympiádě jsme také obsadili 1. místo v kategorii Z9 – Matěj Martan z 9. A nás bude reprezentovat v krajském kole. Dále na 4. místě skončil Matouš Krejsa, 15. místo patřilo Jakubu Maškovi z 9. B. V kategorii Z5 vybojoval 2. – 3. místo Martin Calta z 5. A, 4. místo Mikuláš Fryček z 5. B, také postupují do kraje, 14. respektive 15. místo pak Martin Paleček a Tereza Nováková, oba z 5. B. Naše škola je také velmi pyšná na výkon Doroty Plevkové, žákyně 8. B. Jako vítězka okresního kola v Olympiádě z českého jazyka postupuje do kola krajského a my držíme palce, aby obstála. Olympiády v anglickém jazyce se jako úspěšní řešitelé zúčastnili Nikol Nová (9. A) a Filip Vopat (8. B). Následovala Zeměpisná olympiáda – z 6. ročníku postupuje do krajského kola Jan Archman, Viktorie Plevková obsadila 17. místo; ze 7. ročníku nás v krajském kole bude reprezentovat Josef Jedlička, Michal Řezáč se umístil na 4. a Jakub Štych na 5. místě. Mezi nejstaršími byl nejlepší Jakub Pechman z 9. A, vybojoval 4. místo, na 7. místě Mikoláš Bébr z 8. C a na 8. místě Dorota Plevková z 8. B.
Olympiád i soutěží bylo ve 4. čtvrtletí opravdu hodně a nám se opět dařilo.
Sportovní soutěže
Minifotbal v Horní Bříze pro starší žáky přinesl 6. místo z 16 mužstev. V McDonaldś Cupu, tradičním fotbalovém turnaji, mladší žáci 2. – 3. r. vyhráli okresní kolo, nejlepším střelcem byl vyhlášen Matěj Duffek z 3. B. V kraji se umístili po velikém boji na 5. místě, starší žáci 4. – 5. r. po vítězství v okrese brali v krajském kole 6. místo. Veliký úspěch zaznamenal K. Jehlička z 6. A v souboji jednotlivců soutěže o Olympijský odznak – okresní kolo vyhrál, v krajském kole obsadil výborné 2. místo. V Atletickém čtyřboji naše mladší děvčata zvítězila, chlapci byli čtvrtí. V kraji to pak znamenalo pro dívky 5. místo. Z volejbalu v Plasích starší žákyně přivezly 3. místo. Pohár rozhlasu v Nýřanech nám přinesl 1. místo pro mladší žákyně s postupem do kraje, zde jim zaslouženě patřilo 4. místo. Mladší žáci skončili v okresním kole třetí, starší žáci i žákyně čtvrtí.
Vzdělávací soutěže
V Matematické olympiádě kategorie Z8 se stala úspěšnou řešitelkou D. Plevková z 8. B, M. Bébr z 8. C skončil na 8. místě. V kategorii Z7 zvítězil J. Štych, 2. – 3. místo získal J. Altschul, oba ze 7. r. Biologická olympiáda v okresním kole patřila našemu Michalu Řezáčovi ze 7. A – vybojoval 3. místo s postupem do krajského kola. Ani tady se neztratil, patřilo mu 16. místo. Úspěšnou řešitelkou okresního kola byla i Monika Kocourková, také ze 7. A. Dopravní soutěž mladých cyklistů se uskutečnila v Plzni, ml. žáci i st. žáci získali krásné 2. místo. Fyzikální olympiáda = Archimediáda nám přinesla vítězství díky Jakubu Štychovi, 2. místo obsadil Josef Jedlička, oba ze 7. ročníku. Hlídky mladých zdravotníků v Klatovech ovládli 2. místem naši žáci, postoupili do krajského kola, zde obsadili rovněž 2. místo. Ve výtvarné soutěži Požární ochrana očima dětí se na prvních třech místech ve své kategorii umístily Eliška Jílková, Barbora Nováková a Monika Kocourková, všechny ze 7. A. Mezi nejmladšími žáky proběhla čtenářská soutěž. Z 2. ročníku se nejlépe umístil Maxmilián Kodalík, ve 3. ročníku se pročetl k prvenství Sam Penven, 4. ročník ovládl Adam Brašna a v 5. ročníku se prosadil Martin Paleček. Poprvé jsme se zúčastnili online soutěže o finanční gramotnosti – našimi reprezentanty byli Matěj Steiner a Dorota Plevková z 8. B a Matěj Martan z 9. A. Bohužel na finále v České národní bance to nakonec nestačilo.