Během prvního pololetí se 9.A zúčastnila tří exkurzí.

V listopadu jsme se byli podívat v Českém rozhlasu. Dostali jsme se do nahrávacích studií, režie nebo plenéru. Plenér je malinká místnost se zvláštním obložením stěn, kde nedochází k odrazu zvuku. Nahrávají se zde části povídek, které se mají odehrávat na rozlehlých pláních. Plzeňská budova Českého rozhlasu je vystavěná účelně k rozhlasovému vysílání. Proto má svá specifika, která jsou vidět např. ve sklepě. Jednotlivá studia jsou vystavěná jako vzájemně izolované „krabičky“ naskládané do velké budovy. Vzájemně se studia vůbec nedotýkají, aby se zabránilo přenosu zvuku do jiné místnosti. Studia využívá k nahrávání např. Plzeňská filharmonie nebo orchestr Tremolo.

Dále jsme využili možnosti navštívit firmu Otto Bock. Firma sídlící ve Zruči se zabývá výrobou ortéz a protéz. Mluvili jsme se zaměstnanci, kteří se zúčastnili jako servisní tým paralympiády v Paříži. Provázel nás protetik Jakub, který sám využívá výrobků firmy. Bylo velmi zajímavé vidět, co všechno jsou schopni vyrobit a zkvalitnit tak život lidí, kteří to potřebují.

Před Vánoci jsme se ještě podívali do Semlerovy rezidence. Je to unikátní bytový interiér, jehož prostorovou koncepci navrhl v roce 1932 Adolf Loos a detailně rozpracoval Heinrich Kulka. Tento objekt je jedinou realizací v Plzni, kde je uplatněn princip Raumplanu. Dům nemá klasická podlaží, jeho jednotlivé prostory různých výšek se v šesti úrovních soustřeďují kolem centrální obytné haly. Adolf Loos, který navrhoval několik luxusních domů nejen v Plzni, nešetřil na materiálech. Proto i následná rekonstrukce této vily, která se  veřejnosti zpřístupnila v září 2022, stála 110 miliónů korun.